EMPIK Media & Fashion

Empik Media & Fashion działa w branży dóbr konsumpcyjnych i towarów luksusowych – generalnie można je określić jako dobra związane ze stylem życia. Firma posiada liczne marki (np. Empik, Smyk) i jest licencjobiorcą atrakcyjnych marek zachodnich na teren Polski (np. Zara, Esprit).

Firma początkowo działała jako NFI HETMAN SA. HETMAN powstał jako jeden z Narodowych Funduszy Inwestycyjnych powołanych do życia ustawą, która na celu restrukturyzację i prywatyzację wielu małych i średnich firm państwowych. W związku z tym za firmą ciągnęły się skojarzenia wynikające z całego procesu prywatyzacji w Polsce. Ponadto firma postanowiła skoncentrować się na rynku dóbr związanych ze stylem życia (moda i uroda, media i rozrywka). W planach firmy znalazło się zgromadzenie w jej ręku najbardziej atrakcyjnych marek (kupienie lub licencjonowanie ewentualnie stworzenie nowej własnej i wprowadzenie jej na rynek). Aby być wiarygodnym w tym, co firma robi, konieczne stało się posiadanie odpowiedniego wizerunku.

Podjęta została decyzja, by opracować zupełnie nową markę dla NFI HETMAN, która będzie działać jedynie w kontaktach B2B.  Powinno się w niej znaleźć odniesienie do posiadanych marek i do tego, czym zajmuje się sama firma. Takie założenie wynikało z faktu, że chciała zawrzeć w nowej marce wytłumaczenie, tego czym się zajmuje i jednocześnie podkreślić swoje najsilniejsze atuty. Ma to duże znaczenie dla inwestorów, dla których zakres działania firmy staje się bardziej oczywisty bez konieczności ciągłego tłumaczenia tego czym firma się zajmuje. Jednocześnie jest to informacja dla potencjalnych współpracowników.

Nowo powstała marka w pełni odzwierciedla założenia. Została opracowana nazwa Empik Media & Fashion. Jej uzupełnieniem stało się hasło, które występuje nieodłącznie wraz z nazwą – „Marki, które kształtują styl życia” (w wersji angielskiej „Premium brands for living”).

 

Dodaj komentarz

*


WordPress SEO var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15414957-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();