MEDICOVER

Rebranding firmy MEDICOVER

Rebranding firmy MEDICOVER

Medicover pojawił się na rynku jako jedna z pierwszych polskich prywatnych firm świadczących usługi medyczne. Obecnie to wiodąca międzynarodowa organizacja w sektorze prywatnej służby zdrowiaw Europie Środkowo-Wschodniej, oferująca kompleksową specjalistyczną opiekę medyczną.

Wchodząc na rynek Medicover postawił sobie ambitny cel zdobycia pozycji lidera swojej branży w Europie Centralnej. Aby go osiągnąć musiała powstać bardzo silna marka, mogąca z sukcesem konkurować zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Przy realizacji przyjętej strategii rozwoju bardzo istotne stało się jej wsparcie odpowiednim wizerunkiem.

Po dokładnej analizie rynku usług medycznych ustalono konwencje panujące w branży oraz dokonano prognoz, a następnie w oparciu o nie określono podstawy i wytyczne do budowy docelowego wizerunku. W ramach prac zaprojektowano spełniający założenia projektowe, łatwy w reprodukowaniu symbol, który powstał w wyniku połączenia znaku nawiązującego do opieki oraz zapisu nazwy marki wyraźną czcionką, nawiązującą do jej osobowości. Opracowano także wzorce szerokiej gamy elementów składających się na kompleksowy system identyfikacji wizualnej, które zostały umieszczone i szczegółowo opisane w księdze identyfikacji.

Przy wsparciu strategicznym wizerunkiem, opracowanym w ramach projektu, Medicover zdobył mocną pozycję na rynku jako międzynarodowa firma medyczna, będąca liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zakres zrealizowanych prac:

  • Audyt wizerunku
  • Stylizacja logo firmy
  • Opracowanie księgi znaku
  • System identyfikacji wizualnej
  • System identyfikacji architektonicznej
  • Opracowanie identyfikacji dla spółek córek

Przejście do pełnej listy relizacji CODES Identity >

 

Dodaj komentarz

*


WordPress SEO var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15414957-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();