Naming z tradycją. Nowe piwo od Perły.

Naming produktów. Browary Lubelskie wprowadzają na rynek nowe piwo. Nazwa piwnego specjału to Browar Parowy Vetter. Taki naming produktu nawiązuje do tradycji browaru. Ale jakiej? Browaru o takiego nazwie w Lublinie nie było.

Naming nie do końca historyczny.

Piwo Browar Parowy Vetter kierowane jest do segmentu Premium, będzie więc marką niszową. Browar Parowy Vetter to jasny lager. Piwo ma posiadać walory klasycznego piwa bawarskiego. Tradycyjna receptura warzenia, to powrót do korzeni piwowarstwa. Nowe piwo Perły nawiązuje także nazwą do historii miejsca i browaru. Twórcą lubelskiego piwa był przemysłowiec Karol Rudolf Vetter. W XIX wieku w miejscu gdzie znajduje się obecna siedziba browaru, wytwarzane były piwa dolnej fermentacji. Najpierw w roku 1835 Karol Rudolf Vetter roku założył w Zawieprzycach wytwórnię porteru i likierów. Następnie w 1844 roku na okazyjnych warunkach kupił zabudowania dawnego kościoła św. Kazimierza i klasztoru reformatów w Lublinie. W ich miejscu założył najpierw destylarnię wódek, a potem browar. Jego przedsiębiorstwo należało do największych wytwórni alkoholu na Lubelszczyźnie.

Naming produktów

Naming produktów: Browar Parowy Vetter jest kombinacją nazw dwóch wcześniej istniejących w Lublinie zakładów. Browaru Vetterów i Browaru Parowy Jeleń. Nazwa Browar Parowy Jeleń jest dość ciekawa – prawdopodobnie nawiązuje do herbu guberni lubelskiej – jelenia. Jednak jak widać określenie „jeleń”, nie przypadło do gustu marketingowcom z Browaru Perła. Zastosowali naming unikający skojarzeń spoza obszaru wartościowego dla marki.


WordPress SEO var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-15414957-2']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();